Egypt

Egypt -Večeře u beduínů

Beduíni znamená „neusazení“. Šéfíkem kmene je „šejk“. V současnosti jsou spíše "usazení", zuůtávají  na stejném místě, necestují za vodou,tak jako kdysi. Možná proto se muži odeberou na pár týdnů do pouště, aby se „srovnali a nalezli ticho v sobě“.

Až po oči černě zahalené ženy a muži v bílých turbanech. Večeře vypadala velmi lákavě, protože se měla odehrávat přímo v poušti. V poušti jsme měli také připravená provizorní lůžka na zemi.Jídlo mělo být upraveno domorodkyněmi a servírováno na zemi,spolu s příběhy starých beduínů. Přijeli  jsme do pouště už za tmy,takže jsme vyskákali z aut a sedli si na zem. Jako mávnutím proutku nám byla naservírovaná úžasná večeře (moje střeva byla druhý den ráno jiného názoru).

Po večeři jsme se vydali  do pouště zameditovat. To pouštní ticho mi vyrazilo dech. O to více jsem si uvědomovala rámus ve své hlavě. Když jsem si představila,že před miliony let tam bylo moře, a že sedím vlastně na dně oceánu, byl to úžasný pocit. Byla jsem tam s dvěma kamarády,kteří si sedli opodál. Po nějaké době jsem se s tím jedním zvedli,že už půjdeme, otočili jsme se a hledali toho třetího. V tom okamžiku by se ve mně krve nedořezal. Viděla jsem,jak se tam vrávoravě pohybuje něco po 4 nohách….ovšem to byl to jen kamarád,kterýmu se po sezení v lotosu odkrvily nohy a on se nemohl postavit…J

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

aktualizováno: 28.08.2023 19:42:16