Japonsko

 

Japonsko – návštěva japonské domácnosti

Na svém studijním pobytu v Kanadě jsem potkala mnoho Japonců,což vedlo následně k pozvání do Japonska. Japonci si celkem striktně nepouštějí cizince do svého domu,proto nabídka na přespání byla skutečně výjimečná.Jednalo se o rodinu hasiče,který měl 3 děti a žili v rodinném domu v severní části Japonska spolu s generací prarodičů.Zajímavé bylo,že z platu onoho hasiče žila celá velká rodina!Po příchodu do domu jsme našli děti v místnosti velké 30m na tatami (japonská podložka),jak sedí před obrovskou TV, v místnosti nebyl žádný jiný nábytek. Věci na spaní se vyndávali z "neviditelných vestavěných posuvných skříní".

Jako první jsme narazili na zvyklosti při použití WC. Musíte použít speciální trepky na nohy,které jsou před vstupem do WC. Je společensky nepřijatelné,abyste měli stejné trepky v oné místnosti i v celé domácnosti. Mísa WC působila jako kosmická loď,která se Vás chystá vystřelit  do vesmíruJspousta světýlek, blikátek,tlačítek po stranách mísy. Taková multifunkční mísa má návod k použítí (vyhřívání,nespočetně druhů stříkání vody na ony partie,sušení…atd.) takže použití je nápor na intelekt StředoevropanaJ

Po domě bylo mnoho ocenění jedné ze sester,která se věnovala speciálního japonského bojovému umění v těžkém brnění,které se dědilo po generace v jejich rodině.

Na snídani jsme dostali speciální bílý chléb,protože si otec rodiny myslel,že je to hlavní potrava EvropanůJJaponci ráno uvaří velký hrnec rýže ,který v podstatě celý den pojídá celá rodina na různé způsoby. Česi si mažou chléb s máslem ráno,o přestávce,nebo k večeři a oni to podobné mají s rýží.

Jako dárek jsme dostali píšťalku.Otec rodiny ovlivněn svým povoláním nemohl dopustit,abychom se pohybovali po Japonsku bez této pomůcky,která zachránila mnoha lidem život. Japonsko leží na spoji dvou zemských desek,proto je tam celkem často zemětřesení a píšťalka Vás pomůže se „prohvízdat“ až k záchranářům.

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

aktualizováno: 28.08.2023 19:42:16